Díky speciálnímu uspořádání různě polarizovaných jednotlivých magnetických polí je možné přetvářet krystaly vápna.
Tato magnetická „silová pole“ se promítají přes stěnu potrubí a působí na obsah vodního potrubí. Vytvářejí se bezstrukturní částice vápna, které nezpůsobují tvrdé usazeniny. Tyto částice vodního kamene se vymyjí vodou.
Současně se uvolňuje kyselina uhličitá, která může pomalu rozpouštět existující usazeniny.
Zvýšený obsah kyslíku zlepšuje energetickou rovnováhu. Vyšší tvorba povrchu způsobuje zlepšení biologické dostupnosti minerálů ve vodě.
Jak se vápno dostává do naší vody?
Dešťová voda obsahuje kyselinu uhličitou a proniká do horních vrstev Země. Tato voda klesá hlouběji a absorbuje vápno ze spodních vrstev hornin. Toto vápno se přeměňuje na uhličitan vápenatý. Čím více vápna se rozpustí, tím je voda „tvrdší“.
Toto vápno (kalcit) je příčinou vápenných usazenin a usazenin ve vodovodním potrubí a na topných tělesech.
Máte tři možnosti:
- Nic neděláš.
- Používáte chemický proces (např. Iontoměnič).
Takové systémy však dnes již nejsou aktuální. - Používáte proces, který preferuje stále více lidí z fyzikální úprava vody prostřednictvím permanentního magnetismu!
Naším vzorem je příroda
Jak již bylo uvedeno, vápenné krystaly mohou být přetvářeny inteligentním uspořádáním různě polarizovaných jednotlivých magnetických polí. Tím se mění vlastnosti vody; částice vodního kamene jsou amorfní, což znamená, že nemají žádnou strukturu, již se neusazují na stěnách potrubí a nevypouštějí se vodou. Uvolněná kyselina uhličitá může pomalu rozpouštět existující usazeniny. Ve vodě jsou zadržovány všechny důležité přísady, jako je vápník a hořčík.
Ale:
Konvenční systémy dosahují tohoto efektu pouze v omezené míře. Proto máme novou generaci AQUA® vitální – vyvinutý přední magnet na vápno s Megaspinem. Megaspin (= speciální uspořádání vestavěných permanentních magnetů) vitalizuje vaši vodu jedinečným způsobem. Bude to chutnější, zdravější a bude se cítit lépe mnohem „měkčí“.
Bez aquavitalu
Velké krystaly vápna
S Aquavitalem
Prášková vápenná struktura